Wynikiem 3:2 zakończył się rozegrany dziś na stadionie miejskim przy ulicy Sikorskiego 25 w Świebodzinie mecz pomiędzy reprezentacjami Polski i Szwajcarii do lat 16.

Wprawdzie Polacy wygrywali po pierwszych 45 minutach 2:0, po czym dali sobie wbić dwie bramki, jednak w ostatnich minutach rozstrzygającego gola strzelił grający z nr 6 Paweł Graczyk.

Samo spotkanie to dla Świebodzina ogromne wydarzenie. Na trybunach zasiadło ponad tysiąc kibiców, którzy bardzo aktywnie zagrzewali naszą reprezentację do walki. Nie zabrakło biało-czerwonych i transparentów.

Przez całe 90 minut orkiestra dęta ze Świebodzińkiego Domu Kultury nadawał ton kibicowaniu. Pomyślny dla nas przez niemal cały mecz wynik dodawał motywacji nie tylko piłkarzom, ale także kibicom. Po zakończeniu spotkania zawodnicy obu reprezentacji rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z kibicami.

Na trybunach zasiedli między innymi prezes Lubuskiego ZPN Robert Skowron, dzięki któremu dzisiejszy mecz odbył się właśnie w Świebodzinie, senator Robert Dowhan, wiceburmistrz Krzysztof Tomalak, kierownicy wydziałów świebodzińskiego magistratu z kierownikiem Ryszardem Graczykiem na czele, prezesi piłkarskich klubów i stowarzyszeń sportowych (między innymi Pogoni i Santosu), dyrektorzy szkół, a także, a może przede wszystkim uczniowie świebodzińskich szkół oraz mieszkańcy miasta i goście z terenu województwa lubuskiego.

Wszystkim dziękujemy za przybycie na stadion i zagrzewanie piłkarzy obu drużyn do walki. Dzięki Wam dzisiejszy mecz był prawdziwym świętem piłki nożnej.

Więcej zdjęć znajduje się w galerii na profilu naszego Ośrodka w serwisie społ. Facebook.