W sobotę, 18.09.2021 r. odbędzie się jubileuszowa 20. edycja biegu ulicznego Świebodzińska Dziesiątka. Organizatorami są KS HEROSI oraz OSiR Świebodzin.

Trasa biegu prowadzi przez najładniejsze ulice Świebodzina. Start i meta od 6 lat znajduje się na Stadionie Miejskim w Świebodzinie przy. ul. Sikorskiego 25. 

Do startu, mimo pandemii, zgłosiło się ponad 200 biegaczy. Przebiegną oni dwie 5-kilometrowe pętle. Limit czasu wynosi 1,5 godziny. Pierwsza osoba powinna przekroczyć linię mety po około 35 minutach od startu. Na stadionie znajdować się będzie biuro zawodów, strefa odżywania, punkt z wodą. Nie zapewniamy depozytu, jednak biegacze będą mogli zostawić swoje rzeczy w zamkniętym pomieszczeniu na stadionie.

Przypominamy, że w czasie biegu zamknięte będą ulice, które stanowią trasę biegu. Zachęcamy więc do poruszania się pieszo w godzinach 11:00-14:00 w ścisłym centrum miasta oraz w okolicach stadionu.

Biegaczy zachęcamy do pozostawienia samochodów na bezpłatnym parkingu przy. al. 700-lecia/ul. Akacjowej.

Start biegu głównego o 11:30, biuro zawodów czynne od 09:00 do 10:30.

Prosimy o śledzenie informacji na stronie osir.swiebodzin.pl, profilach na Facebooku KS Herosi, OSiR Świebodzin oraz Świebodzińska Dziesiątka

Ważne informacje zamieściliśmy w ostatnim punkcie regulaminu