Godziny otwarcia obiektów

MIEJSKA HALA SPORTOWA

czynna codziennie od godz. 8:00-15:00 szkoły
od godz. 15:00 do 22:00 ogólnodostępna

BASEN
czynny codziennie od godz. 8:00-11:00 szkoły i osoby indywidualne
od godz. 11:00 do 22:00 ogólnodostępny


BOISKO ORLIK PRZY PSP 6
czynne w dni powszednie w godzinach 15:00-21:00
soboty, niedziele i święta w godzinach 9:00-21:00

KOMPLEKS BOISK SPORTOWYCH PRZY PSP 2
PARK CHOPINA
czynny w dni powszednie w godzinach 17:00-21:00
w soboty, niedziele i święta w godzinach 13:00-21:00

Świebodziński Zlot Morsów z roku na rok cieszy się większym zainteresowaniem mieszkańców

IV Świebodziński Zlot MorsówW tegorocznym czwartym już Świebodzińskim Zlocie Morsów wzięło udział około 200 amatorów zimnych kąpieli. Oprócz miłośników lodu i ujemnych temperatur na kąpielisko miejskie w Wilkowie przyszło tez wielu mieszkańców Świebodzina i okolic. Tym samym w środku zimy na naszym obiekcie zrobiło się bardzo gorąco i rodzinnie.


Morsy stanęły na wysokości zadania i pokazały, że Świebodzin to gościnne miasto. Nie zabrakło gorących potraw, ciast, herbaty, kiełbasek z ognisk, a także dobrej zabawy. W tym roku w zlocie udział wzięły grupy morsów z różnych zakątków województwa lubuskiego. Nad Jeziorem Wilkowskim zawisły flagi i banery ze Zbąszynia, z Kożuchowa, Gubina, Nowej Soli, Zielonej Góry, Lubrzy, Torzymia, Wschowy, przyjechali także łagowianie. Była to doskonała okazja do integracji i wymiany doświadczeń w organizacji tego typu imprez.


Kolejny już raz swoją obecnością zaszczycili nas także strażacy z KP PSP w Świebodzinie, którzy zaprezentowali różne techniki podejmowania osoby tonącej z wody. To cenne lekcje dla morsów, ponieważ nikt równie często nie bywa zimą nad jeziorami i innymi zbiornikami wodnymi, dlatego prawdopodobieństwo zauważenia osoby poszkodowanej i potrzebującej pomocy jest większe w przypadku tej grupy społecznej. Dobrze jest wiedzieć, jak się w takiej sytuacji zachować.

Organizatorami imprezy byli: Klub Sportowy Świebodzin, grupa Morsy Świebodzin oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świebodzinie.