W piątek, 10 marca 2017 r, zakończyły się Otwarte Mistrzostwa Świebodzina w Koszykówce o Puchar Burmistrza. W ramach Mistrzostw rozegranych zostało pięć turniejów: w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym i ostatni w marcu.

W turnieju odbywającym się na parkiecie sali gimnastycznej w PSP 6 sędziowali Kazimierz Rutkowski oraz Stanisław Szemberski. Organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ostatnim, marcowym turnieju udział wzięły trzy czteroosobowe drużyny: Franki, Dunki oraz Chicago Bulls. Po trzech rozegranych meczach zwyciężyła drużyna Franków w składzie: Michał Franek, Michał Tatarynowicz, Piotr Koper, Marcin Judek, która zdecydowanie pokonała na parkiecie swoich rywali (61:30 oraz 56:35).

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym - każda połowa meczu trwała 12 minut. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a drużyny także puchary, które wręczył zawodnikom kierownik basenu i hali sportowej Robert Wojewódka. - Cieszę się, że jestem tu dziś z wami, ponieważ mogłem zobaczyć kawał dobrej koszykówki i naprawdę wiele rzutów za 3 punkty - powiedział R. Wojewódka.