Godziny otwarcia obiektów

MIEJSKA HALA SPORTOWA

czynna codziennie od godz. 8:00-15:00 szkoły
od godz. 15:00 do 22:00 ogólnodostępna

BASEN
czynny codziennie od godz. 8:00-11:00 szkoły i osoby indywidualne
od godz. 11:00 do 22:00 ogólnodostępny


BOISKO ORLIK PRZY PSP 6
czynne w dni powszednie w godzinach 15:00-21:00
soboty, niedziele i święta w godzinach 9:00-21:00

KOMPLEKS BOISK SPORTOWYCH PRZY PSP 2
PARK CHOPINA
czynny w dni powszednie w godzinach 17:00-21:00
w soboty, niedziele i święta w godzinach 13:00-21:00

6 grudnia weź udział w biegu rodzinnym i pomóż 12-letniej Noemi

W czwartek 6 grudnia odbędzie się II Rodzinny Bieg Mikołajkowy. Pierwsza  edycja odbyła się w roku 2018. Udział w biegu może wziąć osoba w każdym wieku (dziecko wyłącznie z opiekunem prawnym lub rodzicem), która przyjdzie w czwartek 6 grudnia na plac Jana Pawła II i zgłosi się do biura zawodów. Start zaplanowany jest na godzinę 18:00. Jeśli widowisko organizowane przez ŚDK opóźni się, przewidziane jest przesunięcie startu o kilka/kilkanaście minut.

Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy HEROSI oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Z uwagi na imprezy zaplanowane w Świebodzinie na ten dzień (parada św. Mikołaja, widowisko pod ratuszem, finisaż wystawy 100 twarzy Świebodzina na 100-lecie Niepodległości) przeniesiono start i metę oraz biuro zawodów na plac ratuszowy. W porozumieniu ze Świebodzińskim Domem Kultury imprezy będą następowały jedna po drugiej, dzięki czemu stworzą ciąg wydarzeń z okazji mikołajek.

Biuro zawodów będzie otwarte  od godziny 17:00. Z powodów organizacyjnych liczba uczestników jest ograniczona do 200 osób (łącznie dorosłych i dzieci). Każdy uczestnik musi odebrać numer startowy i podpisać zgodę na udział w imprezie w biurze zawodów.

Każdy uczestnik otrzyma medal i ciepłą herbatę, a dzieci także słodki upominek.

Na pewno nie zabraknie najważniejszej w tym dniu postaci, czyli św. Mikołaja, a także jego pomocników, czyli pracowitych elfów. Zachęcamy do przynoszenia zimnych ogni, aby wspólnie zbudować świąteczny klimat imprezy.

Trasa biegu:
Start i meta będzie znajdować się przed wejściem do ratusza. Uczestnicy pobiegną w stronę ulicy 1 Maja i tam w okolicy sklepu meblowego Bodzio będzie na nich czekał elf w tzw. punkcie kontrolnym, gdzie każdy musi zgłosić się po stempelek, później powrót ulicą 1 Maja na plac ratuszowy i okrążenie ratusza od strony zachodniej i bieg w kierunku ulicy Kościelnej, gdzie (w okolicach apteki Zdrowie) będzie kolejny punkt kontrolny i elf ze stempelkiem. Z drugiego punktu kontrolnego powrót na metę, gdzie każdy uczestnik, który pokaże, że zgłosił się do obu punktów kontrolnych, otrzyma medal.


Organizatorzy zostali poproszeni o pomoc 12-letniej świebodziniance Noemi Koper, która ma uszkodzone nerwy wzrokowe, co w konsekwencji może prowadzić do utraty wzroku. Rodzicom udało się znaleźć lekarzy, którzy potrafią zregenerować nerw wzrokowy oraz polepszyć pracę neuronów w mózgu. Niestety leczenie nie jest refundowane. Dziewczynka potrzebuje łącznie około 50 tys. złotych na operację. Podczas imprezy będą zbierane  środki na ten cel. Na placu ratuszowym już od momentu startu imprezy ŚDK będą obecni wolontariusze z oznaczonymi puszkami.